,,Vai tu dzirdi, vai tu mani? Skan jau Ziemassvētku zvani…”

Decembris mūsu pirmsskolas iestādē,, Pasaciņa” noritēja aizraujoši un mērķtiecīgi. Mazie un lielie Rūķīši čakli strādāja, gatavojās gada vismīļākajiem svētkiem- Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam.

Ziemassvētki ir viens no svarīgākajiem posmiem gada apritē. Tika padarīti gada lielie darbi. Sadarbībā ar  Daugavpils jauniešu organizāciju ,,Apelsīns” piedalījāmies ziemassvētku labdarības akcijā Latgales novada pansionātiem. Tika sarūpētas dāvanas cilvēkiem ar invaliditāti, kuri tā vai cita iemesla dēļ nokļuvusi pansionātos. Bērniņi kopā ar savu ģimeni un skolotājām  arī meistaroja apsveikumu kārtiņas.

Pēc mūsu iestādes tradīcijām arī decembrī notika bērnu tikšanās ar Ziemassvētku personāžiem: Rūķi, Salaveci  un Sniegbaltīti, viņi staigāja apkārt dārziņam un suta sveicienus bērniem pāri logiem.

Grupiņas tika skaisti izrotātas , bērniņi arī paši izgatavoja eglītes dekorus, rotājumus, rakstīja vēstules Salavecītim. 5-6 g. bērnu grupiņā tika veidota ,, Seno eglīšu rotājumu izstāde”, kuru palīdzēja organizēt audzēkņu vecāki.

Iestādes āra vidē šogad izvēlējamies izmantot videi draudzīgus materiālus: koku, koku zarus, skujas, un tā paradās pasakainie sniegavīri, brieži, alni, jautrie rūķīši, kuri izrotāja mūsu teritoriju. Pateicāmies audzēkņu vecākiem par palīdzību un atbalstu idejas realizēšanā.

Notika tikšanās ar Salavecīti pie svētku eglītes. Bērni gatavojās tām: mācīja dzejoļus, dziesmas, minēja mīklas, dejoja un ļoti priecājās visādiem brīnumiem, bet visgaidāmākais brīnums protams bija dāvana no Salavecīša.

Iestādes pedagogi piedalījās Ziemassvētku darbnīcā  pie eglītes. Pateicoties meistardarbnīcai ,,Pasaciņā” dzīvo jautra Rūķīšu saime.

 

Informāciju sagatavoja: vadītājas vietniece Ilona Andrejeva