,,Stipra veselība –stipra valsts!” : VESELĪBAS NEDĒĻA 2021

Laika posmā no 22.11.2021. -28.11.2021. visā Latvijā norisinājās Latvijas veselības sporta nedēļa( LVSN). Pasākumu Latvijā koordinē Latvijas Tautas sporta asociācija ( LTSA).

Arī Daugavpils pilsētas 10. pirmsskolas izglītības iestāde ,,Pasaciņa”  kārtējo reizi piedalījās Veselības nedēļas organizēšanā. Kopīgi izdomājam Veselības nedēļas devīzi: ,,Stipra veselība –stipra valsts!”

LVSN mērķis- popularizēt sportisku, veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, iesaistīt sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātes vairāk kā 15% Latvijas iedzīvotāju 2021. gadā,  veicināt sportiska, veselīga un aktīva dzīves veida novitātes- jaunu, perspektīvu pasākumu un aktivitāšu izplatību.

Sakarā ar valstī pieņemtajiem ierobežojumiem Covid-19 infekcijas izplatības laikā, tika nolemts, ka šogad Veselības nedēļas aktivitātes notiek āra vidē- svaigā gaisā vai vienas mājsaimniecības robežās( audzēkņu ģimenes).

Katru dienu dalībnieki sportoja, vingroja, stiprināja veselīgus paradumus pēc pasākumu programmas. Pirmajā dienā vecākie bērni piedalījās orientēšanās kvestā un meklēja veselības nedēļas devīzes burtus un izpildīja dažādus sporta vingrinājumus, lai tos atrastu. Otrajā dienā visi piedalījās kopīgā vingrošana svaigā gaisā – fleshmobā ,,Sarkanbaltsarkanais”. Trešajā dienā notika jautrās stafetes mazajiem un lielajiem bērniem, ka arī iesildīšanās ar  sporta treneri. Ceturtajā dienā visi nostiprinājām roku mazgāšanas algoritmu un uzzinājām par mikrobu ietekmi uz veselību. Bet nedēļas nobeigumā skatījāmies video sižetus pēc konkursa,, Vesela ģimene- vesela valsts!”. Katrs bērns saņēma  diplomu par piedalīšanos Veselības nedēļā, bet audzēkņu ģimenes saņēma pateicības un sporta balvas par veselīga dzīvesveida popularizēšanu.

 

Informāciju sagatavoja: sporta veselības nedēļas koordinatore Ilona Andrejeva