Projekts “Man ir tīri zobi!”

Daugavpils pilsētas 10.pirmsskolas izglītības iestādei ,,Pasaciņa” 2020.gadā ir piešķirts statuss ,,Veselību veicinoša izglītības iestāde”. Mūsu iestāde praktizē veselīgu dzīvesveidu un tā praktiskas pieredzes sniegšanu mūsu audzēkņiem. Sadarbībā ar Veselības ministriju, ESF projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” ietvaros, 8. jūnijā mūsu 4-6 gadus veciem audzēkņiem tika organizētas praktiskas izglītojošas nodarbības par veselīgu uzturu un pareizu zobu kopšanu “Man ir tīri zobi!”
Nodarbības vada uztura speciālisti, sabiedrības veselības speciālisti un zobu higiēnisti. Bērni, spēlējot spēles un aktīvi līdzdarbojoties, mācījās atšķirt veselīgos produktus no neveselīgiem, apguva zobu tīrīšanas tehniku un uzzināja, kas ir nepieciešams, lai zobi būtu stipri un veseli. Pie mazulīšiem atnākuši Zobiņš Baltiņš un Zobgrauzis Urķis. Pēc nodarbības bērni ieguva savā īpašumā arī noderīgas dāvaniņas – krāsojamo uzdevumu grāmatu, vecumam atbilstošu zobu suku, mutes dvielīti, kalendāru ar uzlīmēm, lai sekotu zobu tīrīšanai, kā arī diplomu par dalību nodarbībā.
Lai bērns pilnvērtīgi un noturīgi apgūtu veselības paradumus, ar vienu nodarbību izglītības iestādē vien nepietiek, tāpēc mudinām arī vecākus mājās pēc nodarbībām kopā ar bērnu pārrunāt informatīvajā materiāla iekļautās tēmas un rūpēties par bērnu veselības profilaksi ikdienā.

 

Informāciju sagatavoja: Daugavpils 10.PII veselības veicinošas skolas koordinatore Ilona Andrejeva