,,Mister Ziepiņš ciemos “PASACIŅĀ”. Starptautiskā Roku mazgāšanas diena.

Ik gadu 15.oktobrī tiek atzīmēta Pasaules roku mazgāšanas diena. Šī gada sauklis ir ,,Mūsu nākotne- ir rokās”. Šīs dienas mērķis ir pievērst lielāku uzmanību pieaugušu un bērnu roku higiēnai, veidojot un nostiprinot bērniem roku mazgāšanas paradumus. It īpaši  Covid – 19 pandēmijas laikā ,roku higiēna ir viens no pamataizsardzības pasākumiem pret Covid – 19 u.c. infekcijas slimībām.

Grupiņās  tika rīkotas integrētas nodarbības. Ar bērniem tika  pārrunāts par roku mazgāšanas nozīmi un lietderību, nostiprināts roku mazgāšanas algoritms. Eksperimentējot, bērni uzzināja: kā ziepes iedarbojas uz mikrobiem.

Lai roku mazgāšanas svarīgums bērniem paliktu atmiņā pēc iespējas ilgāk, pie viņiem ciemos atnāca Mister Ziepiņš. Sadarbība ar mūzikas skolotāju bērni dziedāja ,,Mistera Ziepiņa dziesmu”.

Strādājot komandā, skolotājas ar bērniem noformēja runājošas sienas  iestādes gaitenī, kurās izvietoja dzejoļus par roku mazgāšanu, darba lapas ar uzdevumiem un uzdevumus sīkas pirkstu muskulatūras attīstībai.

Mūsu PII tika organizēta ziepju izstāde sadarbībā ar Iestādes Padomes locekli Irinu Grigorjevu, kura prezentēja dažādas ar rokām veidotas ziepes, kuras izgatavoja pati. Izstāde izdevās ļoti interesanta, krāšņa un informatīva. Bērni un pieaugušie bija sajūsmā. Apskatīja ,ostīja, cilāja rokās un baudīja skaistās un smaržīgās ziepes. Tāpat arī, izstādē varēja lasīt daudz interesantu faktu par ziepēm un to vēsturi.

Bērni uzzināja, ka ziepes var būt neparastas un dažādas. Gan bērni, gan pieaugušie saņēma daudz pozitīvu un patīkamu emociju izstādes laikā.

 

Informāciju sagatavoja: p.i. skolotāja Olga Boltruka

Fotokolāžas: vadītājas vietniece Ilona Andrejeva