,,Skan jau Ziemassvētku zvani…”

,,Vai tu dzirdi, vai tu mani? Skan jau Ziemassvētku zvani…”

Ziema klāt! Gaisā plīvo Ziemassvētku un Jaunā gada  gaidīšanas laiks…      Ziemassvētki ir vieni no tradīciju bagātākajiem svētkiem. Šajā gadā ,,Pasaciņas” mazie ,,kāpēcīši ” kopā ar savām skolotājām cītīgi gatavojās Ziemassvētkiem, klausījās pasakas un stāstiņus par pelēm, iepazinās ar pasaku varoņiem, mācījās tautasdziesmas, meistaroja dāvaniņas , sacerēja novelējumus, ilustrēja dzirdēto.

Katrā grupiņā  iemitinājās ,,Pelītes” – Jaunā 2020.gada simbols. Latviešu folklorā ir ļoti daudz tautasdziesmu, dziesmu, pasaku ,veltītu peles tēlam. Tāpēc bērniem bija interesanti, lielākais ieguvums no svētkiem ir to radītās pozitīvas emocijas.

Decembrī arī uzzinājām vienu no garšīgākajiem pirmssvētku rituāliem     – ,,piparkūku cepšanu”. Līdz ar piparkūku cepšanu grupiņās  ienāk radošums un prieks, piparkūku mīklas smarža. Bērni paši gatavoja cienastu svētkiem, bet jaukākais brīdis bija ,,Piparkūku recepšu grāmatas” izveide, kurā apkopotas dažādu veidu receptes- saldāku, sāļāku, gaišāku, tumšāku, vienkāršu vai ar īpašām piparkūku piedevām.

 

Informāciju sagatavoja: p.i. skolotāja Kristina Afanasjeva