Projekts: Starptautiskā Putras diena

Projekts: Starptautiskā Putras diena

,,Pasaciņas” 5.grupas audzēkņi bieži piedalās dažādos projektos un konkursos. 10.oktobris ir Starptautiskā Putras diena. Par godu tai bērni atkārtoja, kā putra ,,nonāk” uz mūsu galda.

Projekta mērķis ir popularizēt putru kā mūsdienīgu ēdienu un radīt jaunas putras ēšanas tradīcijas. Graudaugi ir viena no nozīmīgākajām produktu grupām, tāpēc ir svarīgi, lai bērni un vecāki mainītu savus ikdienas paradumus un biežāk ēstu graudaugu ēdienus, it īpaši veselīgās putras.

Bērni piedalījās dažādās izglītojošās aktivitātēs: ,,Atrodi vārpu, no kura izvārīta putra!”, ,,Uzzīmē ceļu no grauda līdz putrai!”, “Kādi putraimi ir maisiņā?”, “Palīdzi atrast augu!”

Sadarbībā ar www.rigas-dzirnavnieks.lv audzēkņi piedalījās radošajā konkursā,, Garākā putras stāsta veidošana” un kļuva par ,,putras žurnālistiem”.

Izglītojošajā prezentācijā bērnus sagaidīja profesors Grauds un žurnālists Pūcēns, kuri iepazīstināja bērnus ar žurnālista profesiju un iemācīja veidot savu stāstu par putrām.

Piedaloties aktivitātēs, bērni tika izglītoti par graudaugiem un to lomu mūsu uzturā, kā arī tika popularizēts veselīgs dzīvesveids.

 

Informāciju sagatavoja: p.i.skolotāja R.Dudeniča, vadītājas vietniece I.Andrejeva