,,Mazgā rokas- esi vesels!”

15.oktobris ir Vispasaules Roku mazgāšanas diena. Tajā dienā mūsu iestādē tika organizēti ,,Roku mazgāšanas svētki”.

 1. un 3.grupas audzēkņi piedalījās veselības stundā, kuras laikā bērni uzzināja par šo īpašo dienu – roku mazgāšanas nozīmi mūsu dzīvē.Bērni ieraudzīja Runājošo sienu, roku mazgāšanas ieradumus, higiēnas priekšmetus, kas ir nepieciešami, lai mūsu rokas būtu tīras, iemācījās ,,roku mazgāšanas” dziesmiņu.Bērnus bija apciemojuši Mikrobs un Ūdens Lāsīte. Negantais Mikrobs sasmērēja bērnu rokas, līdz ar to tika pārrunātas problēmsituācijas: Kas jādara , lai uz rokām nebūtu mikrobu? Kāpēc jāmazgā rokas? Kādas lietas ir vajadzīgas lai rokas būtu tīras? Kā nomazgāt rokas bez ūdens?

  Pārrunas gaitā Ūdens Lāsīte palīdzēja bērniem uzzināt par ziepju daudzveidību,  piedāvāja notīrīt rokas ar mitrām salvetēm un līdz ar to izdzīt Mikrobu. Pirmsskolas izglītības iestādes medmāsa demonstrēja bērniem roku mazgāšanas algoritmu.

  Visjautrākais brīdis bērniem bija  ziepju burbuļu piepūšana  ar  lielo plastmasas pudeļu palīdzību un ūdens burbuļu veidošana ar lieliem  kokteiļu salmiņiem, viss notika mūzikas pavadījumā, skanēja ,,roku mazgāšanas dziesmas”.

  Vecāko grupu audzēkņi noskatījās animācijas filmu “Par Janča Punci un tīrām rokām”, iemācījās roku mazgāšanas algoritmu, kā arī piedalījās dažādos eksperimentos.

  Pasākuma beigās katram bērnam tika dāvinātas logo ar ziepju Burbulīti un varoņu bilde izkrāsošanai.

  Mūsu audzēkņi dzīvo ar devīzi ,, Mazgā rokas- esi vesels!”

   

  Informāciju sagatavoja: p.i. skolotājas Inesa Lazdāne, Kristina Afanasjeva