LATVIJAS VESELĪBAS SPORTA NEDĒĻA ,,Pasaciņā”

,,Es skrienu, skrienu vēl,  man vēl jāpaspēj….”   ( L.Reiniks)

 

Laika posmā no 26.10.2020. -01.11.2020. visā Latvijā norisinājās Latvijas veselības sporta nedēļa( LVSN). Pasākumu Latvijā koordinē Latvijas Tautas sporta asociācija ( LTSA).

Arī mūsu pirmsskolas izglītības iestāde ,,Pasaciņa”  jau trešo reizi piedalījās Veselības nedēļas organizēšanā.

LVSN mērķis- popularizēt sportisku, veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, iesaistīt sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātes vairāk kā 15% Latvijas iedzīvotāju 2020. gadā,  veicināt sportiska, veselīga un aktīva dzīves veida novitātes- jaunu, perspektīvu pasākumu un aktivitāšu izplatību.

Dalībniekiem bija iespēja izmēģināt savus spēkus dažādās aktivitātēs. No rīta notika ārā iesildīšanās-  kopīga zibakcija ar moto,, Esi kustīgs! Esi aktīvs! Esi vesels!” .

Ar prieku un smaidu bērni, darbinieki un vecāki lēkāja, dejoja, dziedāja, soļoja, vingroja. Tad jau bija gatavi galvenajai daļai- maratona skriešanai ,,Pasaciņa skrien!”. Maratona distance- 300 metri, vieta- 10.PII ,,Pasaciņa” teritorija un sporta laukums. Maratona aktīvie dalībnieki 6.grupiņas( 4-5 g.), 3.grupiņas( 5-6 g.) un 5.grupiņas audzēkņi( 6-7 g.), ka arī iestādes personāls un vecāki.

Katra grupiņa skrēja atsevišķi. Visiem pietika spēka noskriet līdz finišam. Latvijā aug jauno sportistu paaudze, kas ar aizrautību vēlējās izmēģināt spēkus veselīgās aktivitātēs un skriešanā.

Pēc skriešanas katrs mazais un lielais  sportists nopelnīja dāvanā – medaļu ar LVSN  logo un dāvaniņu no LTSA – piespraudi –zīmi .

Esiet aktīvi un dzīvojiet veselīgi!

Informāciju sagatavoja: p.i. skolotāja Raisa Dudeniča