Karjeras nedēļas pasākumi ,,PASACIŅĀ”

Oktobrī mūsu bērnudārzā norisinājās ,,karjeras nedēļas” pasākumi.

,,Pasaciņas” audzēkņiem tika organizētas tikšanās ar dažādu vecāku un citu speciālistu profesiju pārstāvjiem: ātras palīdzības medmāsu, bibliotekāri, policijas darbiniekiem, zemessargiem, kā arī ugunsdrošības inspektoru.

Bērni varēja iepazīties dažādās dzīves situācijās ar savu un citu vecāku profesijām. Kādas prasības ir katrai profesijai? Kādi darba rīki un instrumenti vajadzīgi ārstam, policistam, ugunsdzēsējam, bibliotekāram, keramiķim u.c. profesiju pārstāvjiem?

5.grupas bērni apmeklēja Daugavpils Māla Mākslas centru. Tur tie iepazinās ar pazīstamiem Latvijas keramiķiem un viņu darbiem, uzzināja par māla īpašībām un pamēģināja sevi keramiķa lomā. Bērni ar lielāko prieku veidoja dažādus priekšmetus, traukus u.c..

Sadarbībā ar LCB filiāles Jaunbūves bibliotēku bērni uzzināja par bibliotekāra profesiju un kas ir nepieciešams, lai kļūtu par bibliotekāri. Mācību gada laikā 5.grupas bērni piedalās lasītveicināšanas projektā ,,Bērnu, jauniešu un vecāku  žūrija 2019.”. Projekta mērķis izraisīt bērnos interesi par jaunām grāmatām, grāmatu lasīšana un iepazīšanās ar Latvijas rakstniekiem.

Protams, visaizraujošākais bija, kad bērni paši mēģināja izmērīt asins spiedienu, klausījās savu sirds pukstus, klausījās rācijas signālus un mācās iegaumēt glābšanas dienesta numuru 112.

Vecāko grupu bērni kļuva par pavāriem un ar savām rokām cepa pīrādziņus putniņu formās. Jaunāko grupiņu audzēkņi apmeklēja pirmsskolas iestādes virtuvi un ekskursijas gaitā iepazinās ar virtuves iekārtu un pavāriem.

Karjeras nedēļas gaitā bērni uzzināja ļoti daudz vērtīgas informācijas, guva labu pieredzi un pozitīvas emocijas.

 

Informāciju sagatavoja: p.i. skolotāja A.Vinogradova, vadītājas vietniece I.Andrejeva