,,Izglītojošās nodarbības par personīgo higiēnu”

22.oktobrī,,Pasaciņas” 5-6 gadus vecu bērniem tika organizētas tikšanās ar Slimību profilakses un kontroles centra speciālistiem ESF projekta ,,Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi”. Interaktīvās izglītojošās nodarbības laikā speciālisti sniedza informāciju par personīgo higiēnu un tās nozīmi cilvēka dzīvē.

Personīgās higiēnas ievērošana (roku mazgāšana, rūpes par ķermeni- nagu, matu, apģērba kopšana un regulāra zobu tīrīšana) ir efektīvs veids, kā Tu vari pasargāt sevi un citus no saslimšanām.

Aizraujošās ,,BINGO” spēles laikā bērniem piedāvāja iemācīties personīgās higiēnas priekšmetus un  atrast  tās uz kartītes. Arī bērnus sagaidīja vērtīgs eksperiments ,,Kur dzīvo mikrobi?”.Ar speciālas ierīces un šķidruma palīdzību speciālisti parādīja bērniem mikrobu atrašanas vietu uz  rokām. Bērniem tika demonstrēts roku mazgāšanas algoritms un apmācošā multfilma ,,Par Janča punci un tīrām rokām”. Nobeigumā katrs bērns saņēma dāvanā krāsojamo grāmatiņu ,,Higiēnas ABC” un dvielīti roku higiēnai, kā arī dienasgrāmatu ar uzlīmēm, lai katru dienu atzīmēt ,,cik reizes Tu nomazgāji rokas?”

Informāciju sagatavoja vadītājas vietniece: Ilona Andrejeva