Ekskursiju cikls ,,Mana pils- Daugavpils”

2020.gadā Daugavpils pilsēta atzīmēja savu 745 g. jubileju. Sakarā ar to, Daugavpils pilsētas 10.pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņiem tika organizēts mācību –izzinošo ekskursiju cikls,, Iepazīstam savu pilsētu”.

22.oktobrī 6-7 gadus veci bērni devās ekskursijā uz Gubiščes ezeru.  Grupas skolotājas stāstīja bērniem par ezera īpatnībām : kāds ir dziļums, kāda ir tā platība un iepazīstināja bērnus ar tā iemītniekiem – zivīm un putniem, kuri sastopami ezerā. Bērni baroja pīles un gulbjus ar speciālo putnu barību, tie novēroja kā putni šo barību samitrināja knābī un tikai tad apēda. Bērni iemācījās atšķirt pīļu tēviņus un mātītes pēc  spalvu krāsas un ķermeņa izmēra.
Bērni vēroja gulbjus, pētīja to ķermeņa uzbūvi – kā tie peld, kustina pleznas un izstiepj kaklu.

Pēc putnu vērošanas  bērni ar skolotājām  devās  uz tuvāko parku, kur novēroja un atpazina kokus. Skolotājas sagatavoja bērniem mapes ar uzdevumiem: pēc koku lapas parauga piedāvāja atrast koku, kur tas aug un salasīt tā augļus un lapas. Bērni pētīja priežu saknes un ar krītiņa palīdzību uztaisīja skaistus mizas nospiedumus uz papīra.

Bērni labi izkustās mācību rotaļas gaitā ,,1, 2, 3- kokam pieskaries”. Šī rotaļa palīdz bērniem iemācīties koku nosaukumus. Ekskursijas beigās spēlējāmies ar nokritušajām lapām un  uztaisījām “Rudens lapu salūtu”.

Pa ceļam uz bērnudārzu bērniem bija jauks noskaņojums un tie priecīgi klausījās kā lapas čab zem kājām.

Informāciju sagatavoja: p.i.skolotāja Aleksandra Vinogradova