Ekskursiju cikls ,,Iepazīstam savu pilsētu”

Lai veiksmīgi  realizēt audzēkņu pilsoniskās audzināšanas uzdevumus, oktobra beigās un novembrī  5-6 gadus veciem bērniem tika organizētas dažādas tematiskās ekskursijas uz Daugavpils pilsētas objektiem.

6-7 gadus veci bērni apmeklēja Daugavpils Māla mākslas centru, lai iepazītu Latgalei raksturīgo keramiku un iepazīties ar mālu un tā īpašībām. Bērnus sagaidīja centra keramiķis Jānis. Ekskursija sākas ar centra apskati, bērni ieraudzīja izstāžu zāles ar daudzveidīgām izstādēm, cepļu telpu ar izstrādājumu žāvēšanas kamerām un elektriskajām keramikas apdedzināšanas krāsnīm. Bērni iepazinās ar darbnīcā izvietotiem keramiku meistaru darbiem, Latgales keramikas paraugiem. Bērniem tika piedāvāta keramikas darbnīca, kuras laikā bērni iejutās  keramiķu lomā un veidoja paši savus māla izstrādājumus, kurus pēc tam gaidīja apdedzināšanas rituāls krāsnī.

Pateicāmies Māla mākslas centra darbiniekiem par izzinošu ekskursiju un jauki pavadīto laiku!

Lāčplēša dienas atzīmēšanas ietvaros sagatavošanas grupas bērni devās uz Daugavpils Mākslas un novadpētniecības muzeju, kur piedalījās sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akcijā, kura laikā bērni  uzzināja leģendu par Lāčplēsi, iepazinās ar Latvijas simboliku un ekskursijas laikā iepazinās ar Latvijas floru un faunu, apmeklējot muzeja zāli ,, Daugavpils novada daba”.

Pilsoniskuma nedēļas ietvaros 5-6 gadīgie bērni apciemoja LCB filiāles Jaunbūves bibliotēku un piedalījās izglītojošā nodarbībā,, Es tevi mīlu, Latvija”.

Bērni iegaumēja Latvijas novadus, sastādīja Latvijas karti, iepazinās ar Latvijas tradīcijām un mācījās atbildēt uz  jautājumiem par Latvijas lepnumu. Bet kāda Dzimšanas diena bez svētku tortes? Bibliotēkas darbinieki  sagatavoja  bērniem neparastu torti, kuru bērni izrotāja  ar svecēm un saviem novelējumiem mūsu zemei-Latvijai.

Dzimtenes mīlestība sākas ar bērnu mīlestību uz savu ģimeni, mājām un dzimto pusi. Piederības izjūta bērnudārzam ,skolai un lepnums par to, ka esi tās daļa, palīdz bērnam izaugt par savas zemes patriotu un savas valsts pilsoni, kurš izjūt cieņu pret Latvijas dabas skaistumu, vēstures mantojumu, tradīcijām un kultūras vērtībām.

 

Informāciju sagatavoja: vadītājas vietniece Ilona Andrejeva