,,Bērnu aizsardzības svētki, 10.PII apsveikums Daugavpils 745.dzimšanas dienā!”

Ja tu spēj saskatīt skaistumu, tad tikai tāpēc, ka skaistums ir tevī pašā. Jo pasaule ir kā spogulis, kurā katrs redz sevi pašu.”

/Pauls Koelju/

 

1.jūnijā 2020. gadā visā pasaulē tika svinēti bērnu aizsardzības svētki. Šādi svētki tika svinēti arī mūsu pirmsskolas izglītības iestādes grupiņās, kurās tika organizēti jautrie mirkļi, dažādas kustību rotaļas, saldie mirkļi ar cienastiem un dažādām aktivitātēm.

Tāpat arī paralēli par godu Daugavpils pilsētas 745 dzimšanas dienai ar moto ,,Mēs esam dažādi, bet esam vienoti un ļoti mīlam savu pilsētu!” mūsu iestādes bērni zīmēja kopīgu apsveikumu mūsu pilsētai.

Nedaudz no vēstures…..

Daugavpils bija viena no pirmajām Latvijas pilsētām, kur 20. gadsimta 70. gadu beigās vairāk nekā puskilometru garo Rīgas ielu pārveidoja par gājēju ielu. Tā ir pilsētas dzīvākā artērija, kas stiepjas no dzelzceļa stacijas līdz Daugavai – Rīgas ielas sākumam, kur zem dambja ar pieeju upei kādreizējās piestātnes vietā izveidota arka. 2009. gadā tika pabeigta Rīgas ielas rekonstrukcija, pēc kuras pilsēta ieguva izteiksmīgu, harmonisku pagātnes un mūsdienīguma sintēzes paraugu. Dodoties nesteidzīgā pastaigā, te ir iespēja ne tikai aplūkot greznās namu fasādes, bet arī iepirkties un baudīt maltīti. Īpaši majestātisks ir nams Rīgas ielā 61 (1860. g.), kurš ir viens no spilgtākajiem eklektisma paraugiem, izceļoties ar bagātīgu fasādes dekorējumu. Savukārt pretī 1. pasta nodaļai atrodas purva bruņurupuča skulptūra (tēlnieks Ivo Folkmanis, 2009. g.), kā arī Latvijā vienīgā skulptūra, kas veltīta Latgales keramikai, bet ielas galā, iepretim dzelzceļa stacijai – ūdens baseinu kaskāde.

 

Ziņojumu sagatavoja: pirmsskolas izglītības skolotāja Arnita Lukjanska